3 Ekim 2009 Cumartesi

Ekim ayısı ve hippo

vallahi de daha fazla tutamayacagım kendimi! anti klişe timlerine gelesice marlene!
hooy! ne zaman akşamları ayaklarım çorap, sırtım ince hırka ister oldu ve ben bir gece kendimi titreyerek uyanıp yorganların bulundugu dolabın önünde buldum , işte o gün benim için tiksindiğim " mevsim geçişi" denen karaktersizin önde gideni günlerin başlangıcı oldu.

sevmiyorum arkadasım! sabah otobüs beklerken inceden inceden bagırsaklara dokunan bir soğukluk, öglede terleten güneş, akşamüzeri insanı hasta etmek için pusuda bekleyen o kalleş baharımsı hava ve akşam yorgana sarılmaca!bu ne yeea? zaten kendi içinde gelgitleri olan bir insanım, bütün gün duygu durumum sörf yapmak için gayet uygun bir de havalar ayarı verince iyice bıdbıd teyze oluyorum! yeminne osman bile yüzüme bakmaz oldu! sabah uyandıgımda şöyle gelip bakıyor ve "uyanmış yüzüne tükürdüğümünün nemrutu" diyip çekip gidiyor! kedi bu kedi bi de.. allahın sevgili kuluymuş sevdiceğim de bu pis dönemimi uzaktan mesajlarıma maruz kalarak geçiriyor.

şimdi havaya bok atması kolay tabi de, kadın olunca daha kolay. vallahi de. ben ömrü hayatımda hiç bir erkeğin hava durumundan bu keddar etkilendiğini görmedim. hayır yani cevrenizdeki hangi erkek sabah uyandıgında havayı kapalı görürse durgunlaşıp boynunu bükmek suretiyle o gün bunalım takılır? "romantik bir film ve bir fincan sıcak çay olaydı" der? ya da ters köşe olarak, güneşi görünce yüzünde güller açar sokaklarda ceylan gibi seker? sekmez. erkek zaten, sekmesin de yani. diyeceğim o ki, kadınlardaki "havaya duyarlı duygu sensorü "nü takmamışlar erkeklere. zaten nerde dandik kuntik ne idüğü belirsiz, hayatı zora koşan şey var, hepsi aha da burada bizde monteli. sonra vay efendim kadınlar çok karısık varlıklar, yok efendim çok detaycılar! ben de isterdim yemek ,uyumak, üremek gibi 3-5 tane hayati tuş ile misler gibi yaşayıp gideyim. tabiy! sizin de aklınız karışmaz, sayfa sayfa kullanım klavuzu içinde boğulup gitmezdiniz. neyse artık yapacak bişey yok.

hah ne diyordum? bu dönemde geçici olduguna inanmak istediğim " sızıldaklık " için her gün mevsime, havaya, güneşe, rüzgara saydırırken, bayram öncesi ve sonrasında yaptırdıgım kan testleri sonucunda hipotiroidi denen, adına da sana da! başlarım tepkisini verdiğim bir hastalıga sahip oldugumu ögrendim. bundan sonra nalları dikip de kraliyet mezarlıgına gidene kadar her gün ilaç alacakmışım. hiç biri koymadı da, en son kan verdiğim yerdeki ayı oğlu ayı hemşirenin bulunamayan damarlarımda , tarlada altın arayan köylü moduna girmesi ve iğneyi haşırt diye batırdıgı yerden "altın yokmuş petrol buldum huiiiiyyy" der gibi çekmesi sonucunda koluma inen geçici felç fena canımı sıkıyor. eşoooğlusunun iğneyi çıkarırken kolumdan kan alma odasına yayılan sesi kaydedip dinletsem 3 gece uyuyamazdınız o kadar diyorum, kolumun halini siz düşünün. bir tüp daha kan alacaktı bıyıkkadın ama kolumu elinden kaptıgım gibi yok yeaaaaaa bokuma dötümeee diye diye kaçtım oradan. özet olarak marlene der ki : bıyıklı hemşirelere kan aldırtmayın. ( 4 Ekim Hayvanlar Günüymüş, evini bilsem ziyarete giderdim hemşire ablayı.)

hah yeri gelmişken eğer kış uykusuna yatan ayılar gibi uykuya doymuyor, yemek yedikten sonra göbeğinizi koltuga atıp bir süre kıpraşmadan kalıyor, dökülen saçlarınızdan peruk yapabiliyor , bel cevrenizdeki artan yağlar sebebiyle yazın denize doğal bir simit ile gireceğinizi görüyorsanız , menepoz dönemi siniri ve çıldırmaları yaşıyorsanız havalara saydırmak yerine gidip hormon degerlerinize baktırın. bu zamana kadar bana işaretler gönderen bedenimi görmezden geldiğim için fena tokatlandım ahaha.

son olarak 4 Ekim Dolunay'ına dikkat edin, okuyun önlem neyin alın, taklaya gelmeyin diyorum.

xoxo!
marlene the tembel blogırcı.


p.s: olm ne şarkıymış yea! bütün gece aradık twit ailesi olarak ama kıyamadım size ve yazıya eşlik eden şarkıyı yazayım dedim. dinlemeyene terliğim gelir emek var orda :) santogold-shove it. (katkısı için sevdiciğime Blair öpücüğü gönderiyorum)

p.s: fotoğrafsız kütük gibi yazı oldu farkındayım ama deviantart canımı sıktı gece gece. ( yazıyı gönderdiğim an 03:45 ) üye ol! dedi zındık, olduk. şimdi daha fazla fotoğraf görmek için para verceksin diye tutturmuş! burdan deviantart yönetimine sesleniyorum : yanlış işler bunlar.adam olun.yola gelin. asabiyet insanım vallahi pişman olursunuz laaaaan!

0 isyancı:

Yorum Gönder

isyanım VII.Henry'e!!