8 Ekim 2008 Çarşamba

..it's all in my head...

uzun uzun yazmıştım..ne gereği var ki dedim...
günlerdir başım ağrıyor..yemek yiyemiyorum..yediklerim de sevmiyor midemi,hemen çıkıyor geri..
doktor beynin ağrı üretiyor dedi.ağrı üretmek? durduk yere de yapıyormuş bunu.sinir stres üzüntü bunalım! ee? bunun dışında da üretiyor dedi.salak salak baktım yüzüne.iyi de beynim takılsın kendi kendine neden mide mi suç ortaklıgına zorluyor? tamam,verin siz o ilaçları madem..

dün 3 aydır doğru düzgün bakmadıgım odamı düzenledim.ıvıır zıvır temizliği..kışa girerken yapılması ruha iyi gelenden hani..atılacaklar,eskiler,anılar,fotoğraflar belki ya da 3 gün önce aldıgım halde 10 senelikmiş gibi gelen seyler..ev hazır kışa,ruhum degil.

bunalım anlarında kipa gibi kocaman ve insana boş yere para harcatan yerleri tüm avamlıgına ragmen seviyorum. kısım kısım ayrılmış ya hani...kaybolmak koridorlarda...aslında aklından geçenlerle hiç alakası olmayan bir bölümde bulmak kendini sonra..misal araba eşyaları bölümünde kendime geldiğimde,o ne işe yaradagını bilmediğim araba eşyasına kaç dakikadır dalıp gittiğimi bilmiyorum..

bildiğim tek şey böyle anlarda saç boyası bölümünde uzun süre tek basına bırakılmamanız gerektiği. o kocaman bölümle karşı karşıya kalınca 5 saniyede sarısın olma hayali ile yanarken daha sonra çikolata kahve olmak istiyor insan.sonra siyah da asil bir renk diyorsun.ben en son gözüme bal rengini kestirmiş kararlı halde uzanırken,nar kızılı çaldı gönlümü.kızıl tutkum ne zaman geçecek hiç bir fikrim yok..geçmesini istiyor muyum daha sonra karar vermeliyim hem.

bugün meryem ana'ya gitme planları vardı 2 gündür konuşulan.bu sefer de gidersek 6.kere gitmiş olacagım sanırım,artık üyelik kartı verseler bir de servis koysalar bizim için fena olmaz.her pazar kliseye gider gibi oraya gidip mum yakarız..mum yakmak güzel bir şey...o koku...mumların elde bıraktıgı yağ...

...

başım ağrıyor yine..telefon,bilgisayar ya da tv gibi seylerle olan muhabbetimi bir süre sınırlı tutmam, kendimi yeşile ota buluta temiz havaya vermem,üzüntüden stres yapan seylerden hatta kendimden! uzak tutmam faydalı olurmuş...meditasyon da yapardım bu gazla ama doktor meditasyon sağlıklı ruhların işidir,sen önce ruhunu düzeltmelisin dedi,hevesim kaçtı benim..
doğaya dön yüzünü mar..
ne varsa orda var...

eaah...çok çevreci oldu bu da ya..

öperim tek tek.

0 isyancı:

Yorum Gönder

isyanım VII.Henry'e!!