9 Şubat 2010 Salı

pale-feb

^^İnsanın kendinden tiksindiği anlar vardır. bazılarının birkaç sandık dolusu olabilirken bazılarımızın sadece cebini doldurur.benim için "kendimden tiksindim yeminle" dediğim anlar bir elin parmagı kadar ancak parmak da olsalar aralarında bir hiyerarşi var.misal başparmağım parmaküstü bir azimle dışarı doğru kıvrılarak yarım T oluşturmak suretiyle elime bakan insanların gözlerini pötürdetebiliyor.her ne kadar diğerleri bu süper hareketin altında kalmamak adına türlü ekşinlara girseler de benim için başparmagın yeri ayrıdır. o yüzden kendimden tiksindiğim anları saklamak için oluşturdugum klasörün kısayolu olan baş parmagımda hasta olup,sümüklüböceğe dönüştüğüm zamanlar var. 
^^ canım sıkkın. çünkü normalde bu cümleleri dökmek yerine şu anda öğle yemeği üstü çayımı içmiş ve SAP eğitimi için Almanya, Finlandiya, Rusya gibi türlü yerlerden gelmiş olan eğitmenlerle muhabbet etmem, eğitim başladıgında da ebelek ebelek hangi kod nereyi açiyürdü yaa diye laptop basında debelenmem lazımdı. bunu geçtim, işe yeni başlayan birinin 3.haftasında rapor alacak kadar hasta olması berbat bişey.
^^humm.. parmagının ucunu üşütse ishal olma durumum yoktur ancak bu sefer iyi sarstı ağzını burnunu kırdıgımının hastalıgı. sanıyorum bunda uzun süre karpuz formunda yaşadıktan sonra bu kadar yoğun iş temposuna girmek ve işe ilk başladıgım hafta boyunca odayı paylaştıgım hasta bağyanın ne yaptıgını öğrenmek için ağzının içinde maskesiz oturmanın etkisi büyük. ha yani diyeceğim şu ki, elleri her dakika o antibac jellerle temizlemek bi boka yaramıyomuş.
^^ Cuma'dan beri ateş, öksürük, günde bir rulo kağıt havlu bitirten sümük atımı ve tükenmişlik ile yatakta salatalık gibi yatıp uyuklamak,bişeyler okumak ve yine uyumakla geçen zaman diliminde ayna fobim gelişti. malum perma maduru bir insan olarak üstüme bir de bu hastalıkla gelen mor göz altları, solmuş bir yüz, ne kadar güzel olsa da pul pul soyulmuş bir burun ve ölü balık gözleri yerleşince tam da girişte bahsettiğim " yeminle tiksiniyorum kendimden" moduna girdim. her ne kadar sevgilim sağımdan solumdan gelen viks kokularına ve burnumdan akan sümüklere ragmen sürekli öpüp sevse de bir süre yorgan altında kalmak en iyisi. bu süreç içinde iyice turunculaşmış ve kabar kabar olan saçlarımdan hiç bahsetmedim bile farkındaysanız. gece iyi uyumanızı istiyorum o yüzden daha fazla detaya girmeyeceğim ahahaha.
^^bu arada yeri gelmişken, bu kadar zamandır hastalıktan yataga düşmüş olan kadını öyle minnoş, sevimli, pembiş burunlu, bol kazak içinde fırk fırk burnunu çeken, hapşururken kedi miyavlaması sesleri çıkaran sevimli ev hayvanı gibi gösteren bütün filmlerin allah cezasını versin. hadi ben şanslı azınlıgım ama sizin yüzünüzden ne yuvalar dagıldı, ne aşklar bitti lan. sevgilisini hastalıktan kaportayı yamultmuş halde görene dek hayatının meleği, prensesi sanan adamın, o sarımsı beyaz surat, kurumuş dudaklar ve kafaya yapışmış saçlar ile karşılaşması nasıl bir psikoloji bilir misiniz? bunun bir benzeri sevgilisini ilk kez makyajsız gören adamın dramıdır ki buna iyi gelen bir şey bulan, bilim alanında ömür boyu başarı ödülünü kapıp evine götürecek eminim.
^^ iş hayatı ve ilk hafta izlenimleriyle ilgili yazılabilecek en kısa ve edepli cümle " o ne garip bir kafa yeaa"dır. ofisteki bütün pclerin izlendiğini kendi gözümle görmüş olarak bu bilogun da pek güvenli oldugunu sanmıyorum artık. hatta ordaki pcimden bağlandıgım hiçbir hesabım güvende degil. hiçbir şey güvende degil.güvende degiliz, bizi ele geçirmeye calışıyorlar sebastiyannnnn!!!! ahahaha 
^^aldığım bir avuç ilaçtan mı bilemiyorum ama eğer şimdi uslu bir sümüklüböcek olup uyursam uyandığımda başucumda muzlu süt bulabileceğime dair birşeyler fısıldandı kulağıma,deneyeyim bi.


Marlene the uzaktan kokoş öpücüğü atan asi.

7 isyancı:

noranıngemisi dedi ki...

geçmişşş geçmişş olsun, uzaktan öpücüğünü alıyorum, malum benim hasta olmamam lazım, zira burnumu hala kulak çucugu ile karıştırıyorum :))

İş hayatı sucks but thats the real life :)

marléne the third dedi ki...

ahaha :D biliyor musun burnum kabuk kabuk soyulurken aklımdan geçtin :) burun nekaaa önemli bişeymiş.

maa gettin used to so-called f.ckin real life :D

noranıngemisi dedi ki...

Benimde burnum soyuluyor :) Hatta deli gibi de kaşınıyor, ama parmak sokmak yasak :))

marléne the third dedi ki...

ahaha bence sen o burna bi daha parmak sokamazsın :D benim burun deliklerimden bile minnoş olmuş :) minnoş burunlu nuran :D

stuven dedi ki...

öncelikle geçmiş olsun. hastalıktan yeni kurtulmuş biri olarak seni çok iyi anlıyorum:) çok keyifli bir yazıydı.

makyaj konusunda kalıcı makyaj bulundu:))

pinksatellite dedi ki...

geçmiş olsun canım.toparlan da SAP eğitimleri eksik kalsın yahu :D

marléne the third dedi ki...

@stuven : teşekkür ederim:)vallahi bu sefer fena indirdi it :roll:

@pinksatellite: merci canım :) yarın tıpış tıpış gidiyorum işe ama :(

Yorum Gönder

isyanım VII.Henry'e!!